Miasto Krk

13 czerwiec 2014.

187
com_content.article
(15 razy zagłosowano, średnia ocena 4.73 na 5)
Miasto Krk4.73 out of 50 based on 15 voters.


Stolicą wyspy Krk jest miasto o tej samej nazwie. Zajmuje ono niemal jedną czwartą powierzchni wyspy. Jest do to doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek.

Krk | Port w Krk
Krk | Port w Krk (by croacia_ )

Ciepłe morze i zabytki

Miasto Krk to nie tylko cudowne plaże i ciepłe morze. Nasze wymarzone wakacje możemy podzielić na kąpiele słoneczne oraz zwiedzanie zabytków – znajduje się tu bowiem skupisko najpiękniejszych atrakcji na wyspie.

Miasto jest bardzo kameralne. Jest mniej popularne od Dubrownika i co za tym idzie znacznie tańsze. Latem przyjeżdża tu wielu turystów, ale wciąż nie będzie wielkich tłumów. Obecnie miasto Krk zamieszkuje około 6000 osób, ale co ciekawe, w czasie sezonu liczba ta się podwaja.

Co warto zobaczyć?

Jednym z zabytków godnych uwagi jest Zamek Frankopanów wybudowany pod koniec XIII wieku. Wewnątrz znajduje się Plac Kamplin. Obecnie w zamku odbywają się największe imprezy kulturalne. Może uda nam się w jakiejś uczestniczyć? Na głównym placu znajduje się natomiast bogato zdobiony Ratusz. Jest on ozdobą miasta od końca XVI wieku. Wokół znajdują się urokliwe sklepy, restauracje oraz malownicze uliczki, którymi nie sposób się nie przespacerować! Wybrzeże miasta upiększa wspaniała XV wieczna wieża.

Krk | Centralny plac w Krk
Krk | Centralny plac w Krk (by croacia_ )

Gdzie się opalać?

W Krk jest kilka miejsc, gdzie będziemy mogli pozażywać kąpieli słonecznych. Jedną z plaż jest znajdująca się na zachód od centrum miasta Porporela. Plaża ta została oznaczona niebieską flagą.

Przy hotelu Koralj również znajduje się godna polecenia plaża. Brzeg jest piaszczysty i otacza ją las sosnowy. Plaża ta również ma niebieską flagę.

10 minut spacerem od centrum miasta znajduje się kolejna ciekawa plaża – Kemping Jezevac.

W pobliżu plaż znajduje się wiele restauracji i tawern, gdzie skosztujemy wyśmienitej, chorwackiej kuchni, wypożyczalnie sprzętu wodnego, hotele, toalety czy budki telefoniczne.

Warto wiedzieć, że Niebieska Flaga przyznawana jest plażom, która spełnia pewne wymogi. W mieście jest aż 5 takich miejsc.

Krk | Zamek Frankopanów
Krk | Zamek Frankopanów (by croacia_ )

Sierpniowy festiwal

W sierpniu każdego roku odbywa się letni festiwal, który przyciąga dziesiątki tysięcy osób. Pierwsze targi – bo taka była idea – odbyły się w 1524 roku. Przybywali tu kupcy z całej Europy i można było kupić towary z całego świata. Dziś jest to jedynie atrakcja turystyczna. Uczestnicy poprzebierani są w średniowieczne stroje, odbywają się liczne koncerty, spektakle, a na stoiskach można kupić lokalne wyroby.

Krk | Spacer ulicami Krk
Krk | Spacer ulicami Krk (by croacia_ )